Zakończenie Roku Formacji 2022/2023

2023-08-19 11:38

Kolejny Rok Formacji był bardzo pracowity dla naszej wspólnoty. Obfitował w interesujące wydarzenia nie tylko wewnątrz wspólnoty i parafii, ale i poza nimi.

Tak też w maju uczestniczyliśmy w jubileuszowym Czuwaniu w Częstochowie. Nasi przedstawiciele już kilka dni wcześniej brali udział w tematycznych warsztatach, konferencjach i spotkaniach. Nie tylko dla wzbogacenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim po to, by dzielić się nią.

Kolejnymi wydarzeniami były zakończenia Roku Formacji wewnątrz wspólnoty i na szczeblu diecezjalnym. 25 czerwca podczas uroczystej Mszy św dziękowaliśmy za wszelkie dobro otrzymane w minionym roku jako wspólnota. Po pokarmie duchowym nastąpił czas na pokarm dla ciała. Podczas wspólnej agappy dzieliliśmy się wszelkim dobrem jakie otrzymaliśmy od Pana Boga i wspólnoty.

Natomiast zakończenie na szczeblu diecezjalnym miało miejsce 1 lipca w Strzegomiu. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je Mszą Świętą w po której udaliśmy się do parafialnych ogrodów na biesiadowanie. Był to czas nie tylko na pyszne jedzenie, ale przede wszystkim na dzielenie się pracą i funkcjonowaniem naszych wspólnot. Spotkanie to zakończone zostało podsumowaniem i planami na przyszłość ze strony koordynacji.

Pięknym wakacyjnym przerywnikiem był Dzień Skupienia dla naszych wspólnot. Miał on miejsce 29 lipca w Strzegomiu. Był to cudowny dzień dla ducha i dla ciała. Wartościowe konferencje, warsztaty, grupki dzielenia i luźne rozmowy przy tzw kawce. Wszystko to uwieńczone Dziękczynną Eucharystią i wieczorem uwielbienia w Bazylice św Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski, którymi nas obdarował. Całej koordynacji, Radzie Pastoralnej za troskę o wspólnoty naszej diecezji.