Liczba odwiedzin strony

Dzisiaj: 119
Wszystkich: 316995

2023-04-08 16:38

Od ponad tysiąca lat idą pątnicy wyznaczonymi szlakami do grobu św. Jakuba Apostoła Starszego. Grób ten znajduje się w katedrze w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Pielgrzymkę ofiaruje się w umocnienie wiary i niesionych z sobą intencjach. Na szlaku drogi Jakubowej zwanej również Camino jest odcinek Sowiogórskiej Drogi Jakubowej.  Zaczyna się w Wambierzycach i prowadzi przez Nową Rudę masyw Gór Sowich, Bielawę, Pieszyce, Dzierżoniów, a kończy się na Ślęży.


30 kwietnia 2022 r. z inicjatywy proboszcza ks. Dariusza miała miejsce w naszej parafii inauguracja Szlaku Św.Jakuba - Pieszyckie Camino. Po wspólnej modlitwie w kościele parafialnym, wyruszyliśmy wyznaczonym na mapach szlakiem u podnóża gór, podziwiając panoramę okolicznych miast. W wyprawie uczestniczyła młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami, mieszkańcy Pieszyc i zaproszeni goście. Był to miło spędzony czas na modlitwie i rozmowach. Uwieńczeniem wyprawy było błogosławieństwo uczestników oraz pamiątkowy obrazek św. Jakuba.


16 września 2022 gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów podążających Sowiogórską Drogą św. Jakuba. Wydarzenie to powstało z inicjatywy miłośników Camino pod patronatem diecezji świdnickiej. Pielgrzymi wyruszyli spod Ślęży i w naszym kościele uczestniczyli wraz z grupą naszych parafian w Mszy św. O oprawę muzyczną zadbała parafialna Schola dorosłych oraz Schola dziecięca, która śpiewała pieśni o św. Jakubie. Po Mszy św. pielgrzymi pokłonili się św. Jakubowi i ruszyli w dalszą drogę. Ks. proboszcz z parafianami towarzyszył im w drodze do Bielawy, gdzie mieli odpoczynek przed kolejnym dniem wędrówki do Nowej Rudy. Uwieńczeniem trzydniowej pielgrzymki była Msza św. w Wambierzycach.


Galeria z wydarzeń Pieszyckiego Camino