ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACJI 2021/2022

2022-08-21 18:28

Kolejny Rok Formacji naszej wspólnoty kończyliśmy wieloma wydarzeniami. Pierwsze z nich odbyło się 17 czerwca. Cykliczne wydarzenie, organizowane po raz piąty to SYGNAŁ MIŁOSIERDZIA. Nasza Wspólnota zaznaczyła swoją obecność nie tylko jako widzowie, ale i uczestnicy. Kolejnym wydarzeniem wieńczącym zakończenie roku była Msza św za wspólnotę. W niedzielę19 czerwca dziękowaliśmy Panu Bogu za łaski, które zesłał na nas. Modliliśmy się również za kapłanów związanych z naszą wspólnotą i za nasze rodziny. Dzień ten uczciliśmy wspólną Agape w ogrodzie parafialnym.( Dziękujemy ks proboszczowi z gościnę). Natomiast 29 czerwca był dniem ważnym dla Liderów Wspólnot naszej diecezji. Na spotkaniu online z koordynatorką dzieliliśmy się spostrzeżeniami z minionych wydarzeń i uwagami na różne tematy, dotyczące formacji Wspólnot. 3 lipca do Strzegomia zaproszeni zostali przez Radę Padstoralną liderzy i animatorzy. Spotkanie to miało charakter integracyjny. Rozpoczęło się Mszą św w Bazylice strzegomskiej. Po czym wszyscy udaliśmy się do parafialnych ogrodów na grila. Oprócz dzielenia się funkcjonowaniem naszych Wspólnot mogliśmy usłyszeć o planach i zamierzeniach na przyszły rok formacji dla całej diecezji, które nakreślili koordynatorzy ks Mateusz i Agnieszka. Był to mile spędzony czas. Dziękujemy za gościnę. Jednak te wszystkie, miłe wydarzenia podsumowaliśmy jako Wspólnota przykrym wydarzeniem. 8 lipca odszedł do Domu Ojca nasz brat Henryk Zatorski. Był on członkiem naszej wspólnoty od początku. Służył jej z oddaniem i żył dla niej. Heniu był w Grupie Odpowiedzialnych oraz animatorem grupek dzielenia. Ukończył kurs teologiczny i głosił katechezy. Pożegnaliśmy go dnia 12 lipca, posługując w liturgii, a 19 lipca odbyła się Msza św w jego intencji od wspólnoty. Będzie nam go brakowało. Jednak ufamy, że dobry Pan za służbę obdarzy go szczęściem wiecznym. Dziękujemy Panu Bogu za tak obfity czas. Wszystkim sympatykom naszej wspólnoty dziękujemy za obecność i zapraszamy od września. Szczęść Boże.