ROK FORMACJI 2023/2024

2024-02-25 12:12

Nowy rok formacyjny wspólnoty rozpoczęliśmy od najważniejszego - Eucharystii. KS Dariusz skierował do nas słowa zachęty, byśmy byli apostołami Słowa Bożego. Byśmy świadczyli o obecności Jezusa swoim codziennym życiem, ale również przez czynną służbę w parafii.Jako temat przewodni do formacji podjęliśmy temat roku  duszpasterskiego   ,, Wierzę w Kościół Chrystusowy". Szereg katechez wygłoszonych przez KS Dariusza i dzielenie się nimi.

23 września 2023r uczestniczyliśmy w rozpoczęciu roku formacji na szczeblu diecezjalnym.  Jak zwykle rozpoczęliśmy od Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Później był czas na rozmowy i zapoznanie się z planami i wydarzeniami na kolejny rok.

Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Dlatego nasza wspólnota podjęła zadania w parafii, związane z przygotowaniem dzieci do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.
Spotkania te mają miejsce w każdą drugą niedzielę miesiąca. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Różańcu z bł. rodziną Ulmów, słuchając opowiadań o niej i wklejając obrazki do książeczek.

DZIEŃ JEDNOŚCI
14 października - Nowa Ruda Słupiec.
To cykliczne wydarzenie, które jednoczy wspólnoty z całej diecezji. Nie mogło zabraknąć i nas na wspólnej modlitwie, uwielbieniu Jezusa, śpiewie i rozmowach przy cieście i herbatce.

REKOLEKCJE DIECEZJALNE
25 listopada- Świebodzice.
To kolejne cykliczne wydarzenie, które jednoczy nie tylko formujących się w grupach wspólnotowych. Jest to czas, z którego każdy może skorzystać. Wspólna modlitwa, śpiew, uwielbienie Boga, interesujące konferencje. Tym razem mogliśmy się pochylić się nad tematem: ,, Chrześcijanin na rozdrożu".

NOWY ROK DUSZPASTERSKI POD HASŁEM: ,, Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".
Temat ten Odnowa w Duchu Świętym podjęła jako temat przewodni do formacji we wspólnotach. Jest on kontynuacją poprzedniego.

STRZEGOM - 02 grudnia
Spotkanie formacyjne na szczeblu diecezjalnym.
Przedstawiciele naszej wspólnoty uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jego wyjątkowość polegała na obecności krajowego koordynatora Odnowy w Duchu Świętym KS Artura Petrepeluka.
Jednocześnie była to okazja do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 6 stycznia 2024r.
W ten dzień spotkaliśmy się na Eucharystii, wcześniej przygotowując Orszak Trzech Króli. Po tym wydarzeniu udaliśmy się do Podolina, gdzie dzięki gościnności pani Agnieszki Bekus mogliśmy kontynuować Święta Bożego Narodzenia, dzieląc się opłatkiem, wspólnym kolędowaniu i pysznym jedzeniu.

REKOLEKCJE ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM naszej diecezji
Mokrzeszów 12- 15 stycznia 2024r.
Temat rekolekcji: ,, STOP - serce twoje otwiera Pan"
Grupa osób z naszej wspólnoty uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu. Pełni nowych doświadczeń, nowej wiedzy i przeżyć mogli podzielić się z pozostałą grupą wspólnoty.